• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Odkryjmy wschodnią część Europy!

{Odkrywanie słonecznej Portugalii
Portugalia to niewątpliwie jeden z najpiękniejszych krajów w Europie. Choć ogólnie Portugalia jest o wiele mniej znana wśród podróżnych, niż Hiszpania, czyli sąsiad Portugalii, to nikt nie powiedział, iż Portugalia jest w jakimś stopniu gorszym państwem. Zwłaszcza, że Portugalia jest relatywnie tania, na pewno tańsza, aniżeli Hiszpania. No dobrze, co w takim razie warto zobaczyć w Portugalii? Cóż, należy otwarcie napisać, że Portugalia ma bardzo dużo do zaoferowania. Początkowo warto wziąć pod uwagę Lizbonę. Oczywiście Lizbona to stolica oraz największe miasto Portugalii. To także najbogatsze miasto, a jego mieszkańcom zdecydowanie daleko do stereotypu typowego mieszkańca Portugalii.
Mowa tutaj o tym, iż Lizbona jest nawet kilka razy bardziej zamożna, niż pozostałe regiony kraju, który być może nie jest zbyt biedny, lecz jednak daleko mu do zamożności – przykładowo za kilka lat Polska będzie bogatsza od Portugalii. Lizbona to jedna z najpiękniejszych stolic, choćby z takiego powodu, iż jest niesamowicie klimatyczna. Jeżeli już mowa o klimacie, nie można nie napisać o pięknych plażach, które są wymarzone dla fanów plażowania oraz ciepłych kąpieli. Chociażby miasto Lagos jest fantastycznym miejscem na odpoczynek. Na koniec warto wspomnieć o słynnym mieście Porto. Porto to piękne miasto, które jest nie tylko piękne, ale także oryginalne.|Włochy – jeden z najładniejszych krajów w Europie
Naprawdę wiele osób nawet uważa, iż Italia to najpiękniejszy kraj na świecie. Ciężko ogólnie dziwić się tak powszechnemu uwielbieniu Włoch, przecież Włochy oferują nie tylko ładne widoki bądź ciepłe plaże, ale także dały dla nas wybitnych artystów, pyszne potrawy albo szybkie auta. Warto jednakże bardziej się skupić na zwiedzaniu Włoch. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest to, aby do Włoch dostać się samolotem. Z Polski każdego dnia latają samoloty do Włoch – głównie chodzi o Rzym oraz Mediolan. I właśnie Rzym i Mediolan warto na dobry początek zwiedzić.
Chociaż akurat Mediolan w wielu przypadkach zbiera negatywne opinie, zatem najbardziej wskazanym punktem początkowym jest Rzym – jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Warto także zwiedzić Wenecję, która jest niesamowicie urokliwym miastem, idealnym dla romantyków. Bardzo dobre są także miejscowości zlokalizowane w regionie Toskania. Naturalnie chodzi o słynną Florencję, która jest prawdziwym rajem dla miłośników kultury. Nie można nie zobaczyć Pizy, szczególnie Krzywej Wieży, lecz także warta większej uwagi jest Siena – niewielkie miasto, które jest jednakże jednym z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Ogólnie Włochy mają tak dużo do zaoferowania, iż zabraknie dnia, aby omówić wszystkie interesujące miejsca. To pokazuje wielką potęgę tego kraju.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy spośród nas z tęsknotą czeka na ten wspaniały okres jakim jest urlop. Po wielu miesiącach nurzącej pracy wreszcie przychodzi ta chwila gdy możemy wraz z bliskimi udać się na wspólny odpoczynek. Dzisiaj opcji w tymże zakresie posiadamy tak dużo, że trudno jest zdecydować się. Dobrze jest zaznajomić się szczegółowo z ofertami przeróżnych biur podróży, które mają często do zaproponowania wiele fantastycznych lokalizacji w atrakcyjnej cenie.
Jeżeli tylko posiadamy taką sposobność i chcemy trochę zaoszczędzić, dobrze jest wybrać czas na wakacje w mniej popularnym okresie. Oprócz tego, że ceny wówczas bywają o wiele niższe, to liczba turystów w najpopularniejszych kurortach jest także mniej frustrująca. Wybierając cel naszej podróży pamiętajmy również aby oprócz walorów wypoczynkowych, do których zalicza się morze czy dobrej klasy hotel, pomyśleć dodatkowo o jakiś atrakcjach.
Idealnym miejscem, w którym można połączyć ze sobą wyśmienitą temperaturę i ciekawe zabytki do zwiedzania jest na pewno Grecja. Stolica tegoż państwa, czyli Ateny, jest wręcz przepełniona ważną historią, którą wszyscy powinni znać. Decydując się na urlop do Grecji możemy być pewnym, iż nie dopadnie nas znużenie. Każdego dnia bowiem Ateny zaskoczą nas wieloma przepięknymi zabytkami oraz legendami.|Wspaniała podróż do Australii
Australia to taki kraj, który według naprawdę wielu osób może być uważany za niemalże prawdziwy raj. Przecież to piękne państwo, w którym ciągle świeci słońce, wynagrodzenia są wysokie, a do tego cały kraj jest rewelacyjnie zorganizowany. Nie dziwi więc to, iż Australia jest miejscem, do którego pragnie wybrać się naprawdę wielu podróżnych. Jeżeli należysz do tego grona, musisz głównie wiedzieć, iż wycieczka do Australii to bardzo duży wydatek finansowy. To w końcu kraj położony na samym końcu świata – z naszego punktu widzenia, zatem same bilety lotnicze kosztują majątek. Jednakże jeżeli naprawdę się postaramy, zapewne uda nam się zwiedzić ten wspaniały kraj. Trzeba najzwyczajniej ustalić sobie jakiś cel!
A trzeba otwarcie przyznać, iż Australia może zaoferować dla podróżnych dużo atrakcji turystycznych. Oczywiście Sydney, które we wszelkich rankingach jest zamieszczane na pierwszych miejscach, jeżeli pod uwagę się weźmie satysfakcję mieszkańców z życia. Sydney ma do zaoferowania dużo zabytków, np. słynną Operę, lecz również dużo innych miejsc. Ciekawym miejscem jest także Melbourne – miasto, w którym organizuje się Australian Open. Wbrew pozorom, w Australii raczej nie mieszka zbyt wielu ludzi – ok. 20 milionów. Można śmiało powiedzieć, iż większość mieszkańców Australii mieszka w dużych miastach na wschodzie – chociaż jest również spore miasto Perth, które jest zlokalizowane na zachodzie, a więc jego mieszkańcy są jakby odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim co do wielkości państwem świecie, który oferuje nam sporo naprawdę pięknych widoków oraz Miejsca, która należy definitywnie odwiedzić!
Świat jest wielki – chociaż zapewne niektórzy myślą inaczej. Ogólnie zależy w jaki sposób do tego wszystkiego podejdziemy. Bo jeśli podejść do naszego świata pod kątem podróżniczym, to można śmiało powiedzieć, że gdybyśmy nawet najbliższe 50 lat spędzili tylko na podróżowaniu, to i tak nie moglibyśmy raczej powiedzieć, że widzieliśmy wszystko. A na dodatek chyba nikt z nas nie jest w stanie sobie pozwolić na poświęcenie życia na podróże. I dlatego należy najzwyczajniej w świecie ustalić listę takich miejsc, które chcemy zobaczyć w ciągu najbliższych lat. Z całą pewnością krajem, który trzeba koniecznie zobaczyć jest Izrael.
Trzeba otwarcie przyznać, iż nie ma zbyt wielu państw na tym świecie, które byłyby trochę ciekawsze, aniżeli Izrael – to na 100% pewne! Historia tego kraju, ale także ziem, które były niegdyś zgoła innym obszarem jest zapewne znana większości. Choć Izrael nie należy do bezpiecznych krajów, to jednak nie można wcale powiedzieć, iż przyjazd do niego jest bardzo ryzykowny. Czy ktoś w ogóle słyszał ostatnio o morderstwach na podróżnych w Betlejem czy Jerozolimie? No właśnie – Jerozolima. To jedno z najwspanialszych miast na kuli ziemskiej. To nie tylko olśniewająco piękne miasto, lecz również miasto pełne kontrastów. Przecież w Jerozolimie żyją Żydzi, ale również Arabowie, którzy są znaczną częścią Izraela. Pewne jest jedno – warto zwiedzać świat, ponieważ wspomnienia zostaną do końca życia.

1. Kliknij tutaj

2. Kliknij tutaj

3. Dowiedz się teraz

4. Odwiedź stronę

5. Odwiedź stronę

Categories: Turystyka

Comments are closed.